Ruční přepisování tištěných faktur do elektronické podoby se v současné době považuje již za zastaralý způsob jejich zpracování. Právě proto mnoho firem nahrazuje ruční zpracování specializovaným softwarem. OCR software totiž představuje efektivnější a rychlejší způsob zpracování dokumentů a v rámci digitalizace faktur tak nachází ve firmách stále častější uplatnění.

Charakteristika OCR software

OCR software využívá při zpracovávání dat z dokumentů optické rozpoznávání znaků (angl. Optical character Recognition – OCR). Jedná se o velice efektivní metodu, která pomocí softwaru a skeneru umožňuje digitalizování různých dokumentů, jako jsou faktury, dodací listy, objednávky a další účetní dokumenty.

OCR software je vhodný pro každou firmu, která chce zautomatizovat procesy v oblasti přijímaných dokumentů. Ráda by využila své zaměstnance pro hodnotnější práci, než je ruční přepisování dat z dokumentů. Anebo potřebuje výrazně snížit či úplně odstranit chybovost při zpracování faktur.

Vytěžování pomocí umělé inteligence

Pokročilý OCR software navíc ještě využívá umělou inteligenci, kterou je zajišťována přesnější automatizace faktur. U OCR softwaru s umělou inteligencí totiž není potřeba nastavovat speciální šablonu, aby program správně přiřadil data tam, kam patří. Umělá inteligence se při vytěžování dat z faktur neustále učí a postupně se zlepšuje. Díky tomu má nižší chybovost a není třeba zajišťovat podrobnou kontrolu vytěžovaných dat.

Vyzkoušejte OCR Software od Redque

Na trhu lze najít nabídku několika OCR softwarů, vybrat tak správný OCR software nemusí být jednoduché, aby splňoval vše, co očekáváte. Proto vám přinášíme tip na OCR software od společnosti Redque, který patří mezi velice známý a často používaný typ softwaru pro vytěžování dat z faktur. Ke zpracování dat využívá OCR technologii společně s umělou inteligencí vytvořenou od přední softwarové společnosti Memos. Mezi jeho přednosti patří zejména výhodná cena, snadná implementace a vysoká kvalita vytěžených dat.

Navíc nemusíte kupovat zajíce v pytli. Software Redque si můžete vyzkoušet v rámci volně dostupné demoverze, která je k dispozici na webových stránkách společnosti.