S nabídkami různých softwarových úprav se dnes doslova roztrhl pytel. Začíná je nabízet každý druhý fanoušek aut, který má garáž a z internetu stažený software. To však může přinášet řadu rizik. Tuto možnost nedoporučujeme a raději nabádáme k volbě profesionála. Jaké výhody může jeho oslovení přinést?

Jistota plnění zákonů

Ano, jedná se o úpravu, ale zároveň takovou, která nevede k porušování zákona. Mim jiné i proto, že někteří profesionálové, jako ti z Mereni-vykonu.cz, nabídnou i možnost zapsání úprav do TP. To je důležitá informace, pokud hledáte fakta o tom, co je to chiptuning a jak probíhá. V souladu se zákony a předpisy budou i jiné věci. Jaké konkrétně? I po úpravách máte jistotu, že nebude problém:

  • Na měření emisí
  • Na technické kontrole

Poskytování záruky

Jedná se o úpravu vašeho vozu, ke které se samozřejmě váže fakt, že jsou na ni poskytovány záruky. Tedy v případě, kdy je volený kvalitní chiptuning od profesionálů. Záruky jsou poskytovány s ohledem na současné zákony a ochranu spotřebitele. A to v délce 24 měsíců. Jde však spíše o nabídku jistoty, jelikož k reálným reklamacím v podstatě nedochází.

Špičkové vybavení

I to je důvodem, proč si nechat úpravy provést u někoho, kdo tomu rozumí. Jsou s ním spojeny jistoty, že používá jenom špičkové vybavení. A to hlavně v podobě softwaru, který se k úpravám používá. Ten je legální, velmi často v té aktuálně nejnovější verzi. I to má vliv na celkově vysokou kvalitu odvedené práce.

Jistota zachování životnosti motoru

Není třeba obávat se ani toho, že by došlo k tomu, že by se snížila životnost motoru. S ohledem na výše uvedené platí, že profesionál realizuje úpravy s ohledem na typ vozu i motorizaci. Zlepší se jeho vlastnosti a zároveň nedojde k tomu, že by se změna podepsala na celkové životnosti jednotky. I to je důležitá informace pro toho, kdo nad změnou uvažuje.