Vrtací kladivo je trochu zavádějící označení pro příklepovou vrtačku s elektropneumatickým příklepem. Základní funkcí vrtacího kladiva je vrtání s příklepem, ale také bez příklepu či šroubování. Hodit se vám bude ve chvílích, kdy potřebujete vrtat do panelu, sekat do zdiva apod.

Co vrtací kladivo umí?

Vrtací kladivo si poradí s panelem, sekáním do zdiva a hravě také vyvrtá otvor do kamene či betonu. Vrtací kladivo je ideálním řešením, pokud potřebujete vrtat do železobetonu, panelu či do tvrdého kamene. Sílu vrtací kladivo získává pneumatickým příklepem, což je hlavní důvod, proč vrtací kladivo nepotřebuje tak vysoké otáčky. Nízká rychlost se však může stát problémem v případě, že potřebujete něco přesněji vyvrtat do měkkých materiálů. Pokud si pořídíte kvalitní vrtací kladivo, můžete s ním i sekat.

Různé druhy kladiv

Na trhu narazíte na různé druhy kladiv, ať už se jedná o kladivo vrtací, sekací, bourací či kombinované. Vrtací kladivo je vzhledem velmi podobné příklepové vrtačce. Narazit však můžete i na tzv. sekací kladivo, které je konstrukčně shodné s vrtacím kladivem, ale chybí mu funkce otáčení nástroje. Lze ho také využít pouze k sekání. V této kategorii kladiv se těm s vyšší vahou říká také kladiva bourací. Co se týká kombinovaného kladiva, je celkem jasné, že se jedná o kombinaci dvou základních funkcí, tedy vrtání a sekání v jednom stroji.

Vždy volte kvalitu

Pokud se rozhodujete, od jaké značky si nářadí pořídíte, doporučujeme vždy vsadit na kvalitu. Tu představuje právě značka Stanley Fatmax, která vyniká dlouholetou zkušeností, precizností a propracovaností výrobků. U nářadí je důležité preferovat kvalitu a zkušenosti před levnou cenou. Investice do nářadí se vám jednoduše vyplatí. Vždyť právě nářadí si kupujete na celý život.