Stěhování s sebou přináší vždy mnoho komplikací a věcí k zařízení. Některé důležité věci člověku dojdou až v momentě, když je přestěhovaný. Cílem je pochopitelně vždy na dané adrese fungovat co nejdříve a udělat ze stěhování co nejkratší proces. Při stěhování je třeba myslet na internet a mělo by jít o jednu z prvních věcí, které vyřídíte. Většina lidí se snaží internet zajistit co nejdříve a ve spěchu sáhnou po prvním dodavateli služeb jen proto, aby jim internet co nejdříve běžel. Není to však vhodný postup.

Jak na výběr poskytovatele?

Když se na nové místo nastěhujete, je vhodné jako první udělat ověření dostupnosti internetu, se kterým vám pomůže portál Pripojto.cz. Zadáte svou adresu, email a telefonní číslo. Následně dojde k ověření, jací poskytovatelé jsou vám a daném místě k dispozici. Není pravda, že se mezi sebou poskytovatelé neliší, liší se nejen cenou, ale i rozsahem služeb a dalšími možnostmi. Zjistíte dostupnost internetu a možnosti jednotlivých poskytovatelů, které si mezi sebou můžete snadno porovnat. Když poskytovatele kontaktujete, můžete si zajistit i takového, který je ochotný vám službu zřídit co nejdříve.

Někteří lidé používají internet jen občas pro zábavu, ale jsou tací, kteří pracují z domova a internet je pro ně nezbytně důležitý. Pokud byste s daným poskytovatelem nebyli spokojení, vždy můžete přijít k jinému. Zjistit dostupnost internetu na adrese, kam jste se přestěhovali, je dnes velmi snadné a měli byste této výhody využít. Většina lidí má dostupný internet kabelem, tedy DSL internet, který by měl být základem, zajistí vám spolehlivé a rychlé připojení. Požadavky každého uživatele jsou jiné, internet je však v dnešní době velmi levný a můžete ho pořídit už od 200 Kč.