Nejen veřejný, ale i soukromý sektor se velmi často potýkám s problémem, jak zlikvidovat materiály tajné nebo takové, které obsahují citlivé údaje. Zákon ukládá archivovat některé doklady či spisové materiály po určitou dobu. Po jejím vypršení však nastává problém, jak s takovými materiály nakládat dále.

Pro skartaci běžných materiálů lze využít některých ze skartovacích přístrojů. V nabídce naleznete celou řadu různých modelů, které se vyrábějí v různých velikostech a s různými funkcemi. Některé skartují pouze papír, některé skartační přístroje zvládají skartovat i CD, DVD, kreditní karty či další různé druhy materiálů. Skartovací stroje můžete pořídit, díky výhodným cenám, do každé kanceláře, nebo můžete zakoupit jeden centrální, který zvládá více druhů materiálů. Některé výkonné modely mohou během hodiny skartovat velké množství materiálu.

Obraťte se na profesionály

Pokud jste se rozhodli oslovit profesionály, může to být právě Skartace dokumentů – Praha, kterou zajišťuje společnost Ekoskart. Ta nabízí komplexní služby týkající se oblasti likvidace dokumentů a dokladů nejen v papírové formě, ale můžete si objednat i likvidaci dokumentů na celé řadě nosičů, mezi něž patří diskety, ZIP, videokazety, CD nebo DVD. Veškeré procesy, které se týkají skartace jsou navíc prováděny ekologickým způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí. Teď možná namítnete, že nechcete citlivé údaje svěřovat do rukou cizích osob. I na to je pamatováno. Skartace dokumentů v Praze – http://ekoskart.eu/ nabízí možnost poslat s dokumenty vámi pověřenou osobo, která bude na celý skartační proces dohlížet. Po skartaci obdržíte protokol o ekologické likvidaci odpadu, který odpovídá současným normám. Nemusíte se ani starat o vzniklý odpad. O ten se postará společnost Ekoskart. Stroje a zařízení, které obstarávají skartaci, se nacházejí ve střeženém objektu, nemusíte se tedy obávat o bezpečnost dat, která posíláte k likvidaci.