Kvasinková infekce patří mezi časté zdravotní obtíže, se kterými se potýká, během svého života, velké množství žen.

Mezi její časté příznaky patří opakující se pocity svědění a pálení v oblasti intimních partií, mohou být i oteklé a zarudlé, případně bolestivé. To vše doprovází výtok nepříjemného zápachu.

Příčiny kvasinkové infekce

Mezi časté příčiny výskytu kvasinkové infekce patří kvasinky rodu Candida Albicans. Kvasinky se v našem organismu vyskytují běžně, v přiměřeném množství. Jakmile se rozmnoží, v těle dojde ke změně pH a nastává problém, třeba právě v podobě kvasinkové infekce. Mezi další rizikové faktory patří užívání antibiotik, hormonální terapie oslabená imunita, těhotenství, menopauza, cukrovka a některé další chronické choroby.

Neléčená kvasinková infekce může způsobit řadu dalších zdravotních komplikací.

Prevence a léčba

Vzhledem k tomu, že potravu kvasinkám poskytuje cukr, měli bychom jej eliminovat ze svého jídelníčku. Ani produkty z bílé mouky nejsou vhodnou volbou. Jídelníček by měl obsahovat libové maso, dostatek zeleniny, ovoce s minimem cukru, ořechy a potraviny s obsahem probiotik.

Důležitá je podpora imunity a to jak stravou, tak i pohybem na čerstvém vzduchu. Také spánek a odpočinek jsou důležité, tím budeme předcházet stresu, který organismus také oslabuje. Svoji roli hraje i vhodná intimní hygiena. Prostředky pro ni určené nabízí značka GYNELLA®. Kromě toho v nabídce nalezneme i produkty určené pro již výše zmíněné obtíže. Také oblečení hraje velmi důležitou úlohu. Kvasinky milují vlhko a teplo. To podporuje oblečení těsné, vyrobené ze syntetických materiálů Měli bychom si tedy vybírat takové kousky, které jsou prodyšné a pro jejichž výrobu se využívají materiály přírodní. Ideální volbou je bavlna nebo bambus, především u spodního prádla.