Zhodnotit své úspory můžete různým způsobem. Dobrou investicí může být nákup nemovitosti nebo drahých kovů. V takovém případě je ovšem pouze o výhodné uložení peněz, které nepřináší okamžitý zisk. Chcete-li hned vydělávat, pak obchodujte na burze. To však vyžaduje znalost základních pojmů, jako je burza, burzovní indexy, kdo je burzovní makléř apd. Zpočátku neriskujte, aby vás první neúspěch hned neodradil. Vyzkoušejte si obchodování třeba s akciemi nejprve nanečisto a teprve poté zkuste začít s demo účtem, na kterém si rychle osvojíte strategii a způsob investování na burze.

Co je třeba vědět

Především si ujasněte, co je vlastně burza. Je to právnická osoba – akciová společnost s oprávněním organizovat poptávku a nabídku cenných papírů. Burza umožňuje obchodování s akciemi, cennými papíry, dividendovými a úrokovými kupóny. Dalším pojmem jsou burzovní indexy, které jsou ukazatelem vývoje daného trhu. Burzovní makléř je obchodník s cennými papíry, který má odborné znalosti o fungování kapitálových trhů a o související legislativě.

Začněte nejprve s demo účtem

Vaše úspěšnost obchodování na burze bude závislá nejen na vývoji trhů, ale především na vaši strategii při výběru akcií. Budou-li vámi uzavírané obchody profitabilní z 55% a více, bude to svědčit o úspěšnosti vaší obchodní strategie. Na demo účtu se naučíte orientovat se na trhu s akciemi a přijdete na to, co je pro úspěšné obchodování na burze důležité.

Co je k online obchodování potřeba

Neobejdete si pochopitelně bez počítače, tabletu nebo chytrého mobilního telefonu a připojení k internetu. Výhodnější je klasický stolní počítač nebo notebook, na kterém se lépe sledují grafy. Ty jsou totiž základním nástrojem každého obchodníka s cennými papíry. Zpočátku je třeba si stanovit jednoduchá konkrétní pravidla vyhovující především vám. Pamatujte také na to, že méně znamená někdy více a že každý obchod nemusí být vždy ziskový.