Optimalizace pro vyhledávače je pro web velmi důležitá a zatímco dříve to byl pro mnoho lidí neznámý pojem, dnes už většina majitelů webových stránek alespoň zhruba ví, jaké výhody pro web obnáší. SEO má za cíl udělat takové kroky, které umožní, aby se web zobrazoval na předních příčkách vyhledávání na důležitá klíčová slova.

Jak si SEO zajistit

Seo je možné si zajistit svépomocí, ale bez potřebných zkušeností a znalostí nemusí mít požadovaný efekt. Aby vaše investice nevyšly zbytečně, vyplatí se oslovit zkušenou firmu, která se optimalizací pro vyhledávače zabývá. Pověřený SEO konzultant následně provede SEO audit. Jde v podstatě o analýzu, který zjistí, v jakém stavu jsou vaše stránky z hlediska ON page i OFF page faktorů.

Jaký je postup?

Audit odhalí, jak moc jsou stránky pro vyhledávače validní, tedy jestli mají správnou strukturu, dostatek obsahu, optimalizované obrázky, meta informace aj. Pokud ne, tak se může udělat náprava, aby byl web pro vyhledávače zcela validní, to je základ úspěšného webu. Následně se udělá analýza klíčových slov. Ta je pro web nezbytná, jelikož je zapotřebí zjistit, přes jaké výrazy potenciální klienti hledají služby nebo produkty, které nabízíte. Tyto výrazy by měly být následně podporovány, abyste se na ně zobrazovali ve vyhledávání na takových pozicích, kde vás každý uvidí.

Poté se zjistí, v jakém stavu je OFF page, tedy popularita webu. Prostřednictvím odkazového profilu webu se zjistí, jak byl web podporovaný zpětnými odkazy. Následně se navrhne vhodná strategie budování zpětných odkazů na kvalitních webech. Seo konzultant je možnost, jak správně optimalizovat web, aby vás našel každý, kdo vás hledá.