Tak se to již stalo i vám – váš plechový miláček je pro vás již nevyhovující – nejčastěji z toho důvodu, že se rozrostla rodina, či prostě chce jeho majitel jen přejít na modernější model. Proto sháníte auta na prodej, ale nejste si jisti, od koho je bezpečné auto koupit? Přečtěte si následující rady a již tápat nebudete.

Nákup od soukromníka

Při koupi auta od soukromé osoby je největším lákadlem finanční úspora. Nicméně také skýtá největší nebezpečí, že naletíte podvodníkovi, pokud se v ojetých autech opravdu nevyznáte. A právě na tohle soukromí prodejci vsázejí! Následné vymáhání záruk je již běh na dlouhou trať – a to trať složitou a komplikovanou, bohužel.

Nebo raději nákup z bazaru?

Pokud se ale v ojetých autech vyznáte a víte, na jaká místa se na daném modelu zaměřit, je zde ale možnost, že koupíte výhodně, nicméně i přesto je stále lepší navštívit bazar aut. Je samozřejmé, že v autobazaru jsou ceny vyšší, jelikož také potřebují na prodeji vydělat – ale zase riziko, že někomu naležíte tím pádem zmizí.

Na rozdíl od soukromníka mají autobazary svá přísná kritéria na prodej aut a při jejich výkupu prochází důkladné kontrole, takže jste si jisti, že kupujete kvalitní a prověřené auto, které nemá žádné technické závady ani přetočený tachometr.

Často se stane, že autobazary odmítnou vykoupit auto kvůli technickým závadám – a právě tato auta se následně ocitají na inzertních portálech soukromých prodejců – a jen zlomek z nich tuhle vadu přizná a takovou vadu úspěšně skryje.

Pokud tedy sháníte nový model, vždy se tedy raději obraťte na specializovaný autobazar, který vám dá na zakoupené auto dostatečnou záruku a veškeré jeho parametry můžete prokonzultovat se zkušeným technikem, který vám jistě rád všechny dotazy zodpoví.