Doslouží-li ve vašem výrobním provozu soustruh, vrtačka, frézka či jiný jednoúčelový stroj, nemusí to ještě znamenat, že je určen k sešrotování. Stejně tak nemusíte odepisovat zastaralý jednoúčelový stroj, který již nesplňuje současné vysoké nároky. Ve všech těchto případech vám pomůže firma KONEL Zlín, která se specializuje na odborné opravy, repase, generální opravy a modernizaci jednoúčelových strojů. Vedle této opravárenské činnosti ještě vyrábí speciální komponenty pro automobilky a autoopravny, pro dřevoobráběcí, gumárenský a masný průmysl, nebo součásti pro obor kapalin a sypkých hmot.

Opravy a repase strojů

Častým problémem konvenčních obráběcích strojů jsou zastaralé, nespolehlivé nebo nefunkční řídící systémy. Právě na ty se pracovníci firmy KONEL zaměřují. Dokáží tyto stroje opravit a zrenovovat zejména tím, že vymění řídící systém a stroj může sloužit řadu dalších let. Nový řídící systém totiž plně odpovídá současným moderním nárokům. Oprava strojů zahrnuje m.j. také odstranění variátorů a převodů, které jsou nahrazeny pevným převodem a frekvenčním měničem. Zastaralé a nemoderní jednoúčelové stroje procházejí u KONELu generální opravou a mohou být vráceny zpět do výrobního procesu. Krédem pracovníků KONELu je automatizace, vizualizace a regulace řízení.

Nejen strojírenství

KONEL Zlín zajišťuje také například řídící systémy míchacích zařízení, dávkování směsí, hlídání teploty či instalaci kamerových systému v potravinářském průmyslu. Dále opravuje, repasuje a modernizuje dřevoobráběcí stroje a pro dřevoobráběcí podniky navrhuje a realizuje řízení nakulování klád, třídění nařezaných desek a jiné operace. Nejen pro dřevoobráběcí, potravinářský a jiný zpracovatelský průmysl zajišťuje vizualizaci na PC, která umožňuje kromě jiného vytvářet pracovní výkazy, sledovat denní normy a další procesy, jejichž efekt spočívá ve zrychlení linky až o 30% oproti původnímu stavu.