Podnikat můžete jako osoby samostatně výdělečné činné i jako společnost. V současné době spousta jednotlivců dává přednost raději založení firmy, protože ta neručí celým svým majetkem, jak tomu je u OSVČ. Přitom na trhu existuje zajímavá služba, a to nechat si firmu založit na zakázku.

Založení firmy na zakázku

Se založením společnosti s ručením omezeným se pojí spousta úkonů, které je třeba splnit. Znamená to návštěvu nejen banky, ale také krajského soudu či notáře. Přitom spousta podnikatelů se v této problematice příliš neorientuje a obává se, že by mohli pochybit. Pokud však si nechají založit firmu na zakázku od profesionálů, mají jistotu, že vše proběhne bez problémů a ve vysoké kvalitě. Na https://www.platce.cz/ je možní získat bližší informace a také zjistit cenu této služby.

Daň z přidané hodnoty a povinnost její platby

Vedle založení společnosti jsou vyškolení odborníci připraveni vám nabídnou služby také v oblasti daní. Pro řadu podnikatelů je totiž výhodné se stát dobrovolným plátcem daně z přidané hodnoty. Bohužel i s tímto úkonem je spojena spousta papírování. Využití zkušeností profesionálů šetří váš čas a energii, které můžete využít na něco důležitějšího.

Kdy je výhodné se stát dobrovolným plátce DPH?

Jestliže často obchodujete s těmi, kdo plátci DPH již jsou, pak i pro vás bude výhodnější se stát dobrovolným plátcem DPH. Vhodné je to také tehdy, kdy i vašimi zákazníky jsou plátce DPH. Když však váš obrat za posledních dvanáct měsíců přesáhne stanovenou částku milion korun, pak se stáváte plátcem DPH ze zákona.

Vaší povinností bude vést si evidenci k DPH, aby bylo možné na jejím základě prokázat nárok nebo povinnost odvodu DPH. Kromě toho budete pravidelně vyplňovat kontrolní hlášení a přiznání k dani z přidané hodnoty a odevzdávat příslušnému finančnímu úřadu.

Spolehněte se na profesionály, kteří vám poradí při založení firmy nebo při přihlášení k platbách DPH.