V dnešní době lze hledat práci mnoha způsoby. Pokud nevychází jeden, můžete zkoušet další nebio lze shánět novou práci všemi možnými způsoby najednou. Hledání nové práce se někdy může jevit jako práce na plný úvazek, protože ne všechna pracovní místa jsou inzerována tradičními metodami, například zveřejněním na příslušném úřadu práce. I když mnoho společností zveřejňuje nabídky práce online, stále můžete najít inzeráty na pracovní místa v novinách. Pokud pracujete v konkrétním oboru, hledejte časopisy ze svého oboru, protože mohou obsahovat reklamy na pracovní místa.

Personální agentury

Při výběru způsobů, jak najít práci, nezapomínejte na profesionální náboráře. Mnoho jejich nabídek nalznete na hitprace.cz. Tito odborníci znají dokonale oblast hledání práce a mohou vám pomoci zefektivnit vyhledávání. Pokud jste studentem vysoké školy nebo nedávným absolventem, ověřte si u své vysoké školy, zda nabízejí bezplatné služby pro výběr zaměstnání. Na hitprace.cz jsou tyto nabídky práce označeny „pro absolventy“. Pokud vás zaujala například nabídka práce Most, nebojte se na ni reagovat i v případě, že nesplňujete všechny požadavky.

Drzé“ e-maily

Pokud při prohlížení nabídek práce na hitprace.cz narazíte na společnost, kde by se vám líbilo pracovat, ale nabídka je na jinou pracovní pozici, napište e-mail. V e-mailu uveďte, že máte zájem v dané společnosti pracovat, ovšem na jiné pracovní pozici. Uveďte seznam svých zkušeností a kvalifikací a napište, že se na ně brzy těšíte.  Vypracujte seznam společností, pro které chcete pracovat, a proveďte průzkum, abyste našli osobu, která by měla váš e-mail obdržet. Nabídka práce Prostějov může přinést mnoho dalších pracovních nabídek, které nejsou zveřejněné.

Inzerujte sami sebe

Můžete inzerovat zdarma na některých inzerovaných webových stránkách v sekci „Hledáme práci“. Další možností je vytvoření profesionálního webu o sobě, kde můžete zveřejnit svůj životopis nebo zkušenosti a další informace o sobě. To může být zvláště efektivní pro kreativní kariéru, jako je psaní, grafický design nebo vývoj webových aplikací, protože na webu můžete vytvořit portfolio své práce.