Pokud stavíte či rekonstruujete své bydlení, možná se nyní ocitáte nad otázkou, jakou podlahu zvolit. Volba padla na laminát a vinyl a nyní řešíte dilema, který materiál bude pro vaše potřeby vhodnější volbou. Základní informace i nabídku různých vzorů naleznete v e-shopu floor-experts.cz.

Laminátová podlaha

Podlaha z laminátu si nachází stále více příznivců a to díky výhodám které svým uživatelům nabízí. Patří mezi ně přijatelný poměr mezi kvalitou a cenou, na první pohled téměř nerozeznatelný vzhled od podlahy dřevěné, široký výběr celé řady různých dekorů, jež nabízejí nejen imitaci dřeva, ale i dalších materiálů, protiskluzová úprava, rychlá pokládka, dlouhá životnost a vítané jsou také vlastnosti antistatické a antialergické. V neposlední řadě je to také velmi snadná údržba.

  • Pokládka

Podlaha se skládá z jednotlivých laminátových dílů, které se postupně pokládají po řadách z jednotlivých dílců, ty do sebe zapadají. Díky tomu je pokládka tohoto typu podlahy velmi rychlá.

  • Životnost

Při šetrném používání je její životnost dosti dlouhá. Oproti přírodním materiálům je navíc stálebarevná, odolá skvrnám a oděru.

  • Údržba

K úklid lze použít běžně dostupné prostředky. Patří mezi ně koště či vysavač. Pokud jste majitelem vysavače robotického, i ten můžete pro úklid použít.

Vinylová podlaha

Podlaha z vinylu je nejen praktická, ale také kombinuje vlastnosti materiálů přírodních a syntetických. Volit lze z široké nabídky různých druhů. Lze ji využít nejen v domácnosti, ale i v objektech komerčních. Mezi výhody, které vinylová podlaha nabízí, patří odolnost i v náročnějších podmínkách a dlouhá životnost. Pokud dojde k jejímu poškození, postačí výměna poškozeného dílce. Bonusem jsou i dobré vlastnosti akustické. Kromě toho je voděodolná a lze ji instalovat i na podlahové topení.