Manažeři nešetří sofistikovaně znějícími termíny a právě CRM z jejich úst zaznívá snad až příliš často. Co se pod označením skrývá a jaký význam může mít i pro vaše podnikání? Vše podstatné najdete v tomto článku.

Ujasněte si pojmy CRM a CRM systém

CRM je zkratka anglického sousloví Customer Relationship Management. Přeloženo do mateřštiny: řízení vztahů se zákazníky. Nyní již zřejmě tušíte, čím se specifická oblast managementu zabývá, ale pro jistotu – zákaznicky orientovaný podnikatelský přístup spočívá v aktivní tvorbě a udržování dlouhodobě prospěšných vztahů mezi firmou a klientelou. Vztahy musí být přínosné pro obě strany, proto jsou vyloučeny jakékoliv nekalé praktiky a neetické chování.

Význam zkratky CRM jsme vysvětlili, ale co je CRM systém? Jedná se o jeden z nejdůležitějších nástrojů, bez kterých by aplikace efektivní strategie pro budování oboustranně prospěšných vztahů mezi firmou a zákazníky nebyla možná. Zjednodušeně jde o softwarovou platformu, která prioritně slouží ke shromažďování, zpracování a využívání klientských informací.

Jak vám CRM systém usnadní každodenní podnikatelskou rutinu?

Sofistikovaný CRM systém využijete i jinak než jako pouhou databázi kontaktů s příslušnými informacemi. Nabízí široké spektrum funkcí, které software posouvají na úroveň bezkonkurenčního pomocníka.

Například české mobilní CRM eWay-CRM zabudované přímo v prostředí Outlooku umožňuje integraci s mnoha dalšími nástroji včetně účetních systémů, ERP a dalších, komplexní reporting a analýzy klíčových informací, snadnou realizaci e-mailingových kampaní a v neposlední řadě poslouží i jako plnohodnotný software pro řízení projektů.

Díky CRM systému bezpečně poznáte potřeby zákazníků, zefektivníte prodej zboží (např. technikami jako cross-selling a up-selling) a zlepšíte kooperaci s ostatními členy týmu. Vyzkoušet si ho můžete třeba ihned a zdarma, a to v rámci bezplatné varianty eWay-CRM Free nebo časově omezené verze eWay-CRM Premium.