Nakupování v secondhandech je stále více populární i mezi lidmi, kteří mají vysoké příjmy a nemají důvod k šetření financí. Co však chtějí šetřit je naše planeta, která je zahlcena odpadky. Velkou část odpadků tvoří právě oblečení, které vyšlo z módy či má nějakou vadu a spotřebitel ho jednoduše vyhodil do směsného kontejneru. Udržitelná móda je nejvíce vhodný způsob, jak mít originální šatník a současně žít více ekologicky.

Ujasněte si, co opravdu ve vašem šatníku chybí

Než se vydáte do obchodu s oblečením z druhé ruky či navštívíte oblíbené virtuální tržiště s oblečením onlisekac.cz, zkontrolujte svůj šatník a ujasněte si co v něm opravdu chybí. Pokud „úchylky“ na červené svetry, nejspíš jich máte plnou skříň a je také pravděpodobné, že se po nich budete rozhlížet i na tržišti s použitým oblečením. Dámské svetry vybírejte i v jiných barvách.

Udělejte si seznam typů oblečení, které využijete. Dámské čepice na nadcházející zimní obdobím se rozhodně neztratí nikomu. Na druhou stranu seznamu napište věci, které nepotřebujete.

Stanovte si rozpočet

Kolik jste ochotni utratit za oblečení? Na webu i v kamenném obchodě objevíte obrovské množství oblečení. Onlinesekac.cz denně přidává kolem 500 nových kousků, vše předních světových značek. Vše budete učitě nutně „potřebovat“.

Dodržení rozpočtu vám pomůže vyhnout se ukvapeným nákupům.

Obchod nebo internet?

Někteří se vyžívají v přehrabování a hledání těch správných úlovků, jiní dávají přednost nákupů z pohodlí domova. Výhodou nakupování na internetu je možnost využití filtru na třídění druhů oblečení, značek, barev, ale také stavu oblečení.

Na webu onlinesekac.cz máte však jistotu, že veškeré oblečení je v prvotřídním stavu. Nemá oprané či vyšisované barvy, utrhané knoflíky, rozbité zipy, díry, prodření apod.