Akustika je rozhodně jednou z věcí, které jsou pro správný provoz místnosti naprosto klíčové. Většinou se řeší akustika a její hodnoty tam, kde lidé vnímají zvuk ve formě představení a koncertů, takže víceméně v sálech a prezentačních místnostech.

Chybu ale dělá spousta firem, které pro tyto potřeby mají svoje vlastní prostory, jako jsou kupříkladu drobné zasedací sály, a přitom se ani nepokoušejí o optimalizaci prostoru pro co nejlepší akustické výsledky. Jenže naštěstí jsme tady právě my, kteří vám dokážeme s touto problematikou poradit.

Nic vás nemusí stát velké peníze

Problémy s akustikou jsou v mnoha ohledech poměrně dost specifické. Jedním z těch specifik, které patří mezi ty nejdůležitější, je odrážení zvuku od protilehlých stěn. Ve zkratce to znamená, že proti přednášejícímu může být prostor co odráží zvuk a tvoří tak překrývající se ozvěny, které výrazně zhoršují srozumitelnost v místnosti. Samotný proces dokáže odhalit specifické měření, které se jmenuje měření srozumitelnosti.

Na místo, kde normálně stojí hlasatel, se umístí vysílací zařízení a senzory po zbytku místnosti potom efektivně měří, jak se mění a ovlivňuje proces zvuku po celé místnosti. Díky tomu tak lze přesně izolovat konkrétní problém, který způsobuje ve vaší místnosti komplikace. Na to potom existuje celá řada úprav. Od firmy tak dostanete návrhy a realizace akustických úprav, díky kterým můžete přesně a efektivně upravit místnost pro co nejlepší dostupné výsledky.

Problémem může být také ozvučení místnosti

Jenže nemusí všechny problémy vycházet konkrétně z pozice přednášejícího, ale mohou být také zcela jinde. A to konkrétně v případě ozvučení místnosti. Ozvučení místnosti dneska najdeme opravdu všude od samotných drobných konferenčních místností až po celé sály a divadla. Ačkoliv se o něj stará i napevno instalovaná technika, tak ozvučení místnosti lze pomocí její správné konfigurace adekvátně upravit. I drobné úpravy přitom mnohdy dokáží to, že přestane ozvučení místnosti působit komplikace a parazitní zvuky jako je lom nebo ozvěna v nepříjemných pasážích.