Chystáte prorazit se svou firmou v zahraničí a hledáte spolehlivého přepravce, který se postará o bezpečné a rychlé přepravení vašich zásilek do zahraničí? Nebo jen prostě potřebujete poslat zásilku do zahraničí? Pak byste si nejprve měli položit 3 základní otázky, díky nimž najdete správného přepravce pro vaši zásilku.

Jakou zásilku se chystáte posílat?

Při výběru vhodného dopravce je nejprve potřeba si ujasnit, jaké typy zásilek budete do zahraničí posílat. Přeprava zásilek do zahraničí má totiž svá specifika. Pokud se jedná o malé zásilky, pak s hledáním ideálního dopravce nebudete mít moc starostí. Avšak myslete na to, že vaše zásilka musí splňovat stanovené hmotnostní a velikostní parametry, které se u jednotlivých přepravců značně liší. Z těch nejznámějších je to například Zásilkovna, Česká pošta, DPD či PPL. U větších zásilek se výběr přepravců poněkud zužuje. Známým přepravcem pro tuto oblast je společnost Emons, která se specializuje na přepravu nejen kusových zásilek, ale i kontejnerů a jiných nadměrných zásilek.

Kam chcete zásilky odesílat?

Dále je potřeba zauvažovat nad zeměmi, kam chcete zásilky odesílat. Každá přepravní společnost se totiž specializuje jen na určité země. Nejvíce bývají zastoupeny evropské země. Na jednotlivých webových stránkách přepravních společností si proto projděte přehledy konkrétních zemí, kam je možné zásilku doručit. Je vhodné se zabývat i využívanými způsoby dopravy. Pozemní přeprava patří mezi nejčastěji využívaný způsob přepravy zásilek, avšak do některých zemí nebude stačit. Zjistěte, zda využívají i leteckou a námořní přepravu.

Jak je přepravce spolehlivý a zkušený?

Nakonec se zaměřte na zkušenosti přepravní společnosti. Zjistěte si, jak dlouho působí na trhu. Jedná se o zkušeného matadora, nebo jde o nováčka v přepravě zásilek do zahraničí? Projděte si recenze přepravní společnosti, které vám mohou poskytnout cenné údaje o jeho spolehlivosti, pokud jsou k dispozici. Myslete také na to, že mezinárodní přeprava je často typická celním řízením, proto si zjistěte, zda nabízí přepravce komplexní celní služby. Pokud ne, tak by se mohlo stát, že vaše doba přepravy zásilky se značně prodlouží.

Společnost Emons využívá pro přepravu zásilek pozemní, leteckou i námořní dopravu a má zastoupení ve více než 100 zemích, takže dokáže zajistit přepravu po téměř celém světě.