Do Chorvatska míří na svou dovolenou velké množství turistů a to hned z několika důvodů. Kromě čistého moře a nádherných pláží jsou to různé možnosti ubytování, velké množství prázdninových aktivit, chutná chorvatská kuchyně a příjemné středomořské podnebí. Také cesta do chorvatska není tak náročná.

Chorvatské pláže

Ty patří mezi největší lákadla. Jadran, na kterém se pláže nacházejí, patří mezi velmi čisté části Středozemního moře, celá řada chorvatských pláží se pyšní i Modrou vlajkou. Ta se uděluje pouze takovým místům, která musejí splňovat velmi přísné podmínky co se turistické vybavenosti a čistoty pláží týká. Většina z nich jsou oblázkové nebo kamínkové, písčité se vyskytují zřídka. Součástí většiny z nich je celá řada služeb, které návštěvníkům zpříjemňují pobyt. Také si na nich můžete zapůjčit některá zařízení potřebná pro provozování vodních sportů.

Pláže jsou buď veřejné nebo soukromé, ty patří ke komplexům nabízejícím ubytování chorvatsko. Pokud si chcete zajistit pěkný hotel nebo apartmán, zavítejte na portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Sportovní aktivity

Moře a mořská hladina přímo svádí k celé řadě vodních aktivit. Patří mezi ně samozřejmě plavání a potápění, vychutnat si však můžete také jachting, jízdu na vodních lyžích a skútru nebo windsurfing a na své si přijdou i milovníci rybaření. Novou vodní aktivitou, která si nachází stále více příznivců, je wakeboarding. Na milovníky adrenalinu čeká jízda na raftu, která je provozována na řece třeba na řece Cetině.

Pokud si chcete užívat sportovní aktivity na souši, můžete si zahrát tenis, minigolf, fotbal, plážový volejbal. Pokud se chcete vydat do okolí, využijte možnost půjčení kola. Velmi oblíbenou aktivitou je též horolezectví. Velký výběr sportovních aktivit nabízí například Split, Korčula, Podgora či Omiš.