Dříve byla pro mnoho lidí fotopast velmi neznámá, dnes se jedná o pomocníka, který pomáhá střežit mnoho pozemků. Často je využívaná přírodovědci, myslivci, lesníky, ochránci přírody, ale i amatérskými pozorovateli pro sledování stavu zvířat v divoké přírodě. Snadno se s fotopastí pozná, jaké druhy zvířat se v dané lokalitě nachází a zhruba v jakém počtu.

Pomocník pro každého

Pro ochranu majetku je však fotopast stále populárnější, kdokoliv si jí může koupit a umístit na pozemek. Fotopast se připevní na strom a to takovým způsoben, aby mohla snímat každého vetřelce, který se dostane k vám na pozemek. Fotopast je malá a nenápadná, jen ji nastavíte a následně ji necháte pracovat. Může fungovat v nastavený čas, ale i nonstop. Když na váš pozemek kdokoliv zavítá, ať už člověk nebo zvíře, fotopast se o jeho přítomnosti ihned dozví a to díky PIR čidlu. Toto citlivé čidlo reaguje na tepelný pohyb a když ho zaregistruje, okamžitě vetřelce vyfotí. Jelikož reaguje okamžitě, není možné záběru uniknout.

Fotopasti disponují nočním přísvitem, který je většinou neviditelný, takže fotopast pořídí kvalitní záběry i za naprosté tmy, aniž by se o tom vetřelec dozvěděl. Všechny snímky se ukládají na paměťovou kartu. Když si pořídíte fotopast s displejem, tak si pak snímky můžete prohlédnout přímo na těle fotopasti. Můžete si je ale také prohlédnout v televizi, na počítači nebo zainvestovat do GSM fotopasti, která vám všechny pořízené snímky bude rovnou posílat na telefon nebo na email. Fotopast napájí baterie a tudíž nejste omezeni v tom, kam fotopast umístíte, můžete ji umístit třeba daleko v lese, na konci vaší zahrady, ale může být i vedle domu, abyste věděli, kdo se kolem něj pohybuje. Získejte přehled o dění na vašem pozemku, s fotopastí už vám nic neunikne.