Psychologie zákazníků i zadavatelů výběrových řízení je bohužel daná – lidé podvědomě dávají přednost firmám se sídlem ve velkém městě. Jak si zařídit, abyste příště zaujali vy?

Proč změnit sídlo firmy?

Existují dva základní důvody, proč mít sídlo firmy ve velkém městě – za prvé je to výrazné ulehčení budoucí administrativě, kdy při založení firmy plně dostačuje prostor jedné malé kanceláře či výrobního prostoru. S postupnou expanzí firmy však dochází ke stále větším nárokům na prostory, a to je nutné okamžitě řešit. Již jste to zažili? Možná patříte mezi fanoušky složitých procesů, kdy musíte obepisovat obchodní partnery, zákazníky, kurýry i příslušné úřady. Možná vás baví měnit informace na razítkách, propagačních materiálech a změny komunikovat obchodnímu rejstříku. Jak to však vypadá, když si přejete administrativu minimalizovat?

Výhody stálého sídla firmy

V případě, že si dáte sídlo firmy a korespondenční adresu do Prahy či Brna, získáte jednou pro vždy administrativní prázdniny. Vše je zařízeno, vše je hotovo. Pošta se vám přeposílá, korespondence je skenována a přehledně dohledatelná na webovém rozhraní. Jakou další výhodu má trvalé přesunutí sídla firmy do velkého města? Psychologii zákazníků i zadavatelů zakázek bohužel nezměníme. Lidé vždy podvědomě dají přednost firmám se sídlem ve velkém městě.

Na co si dát pozor

Firem, které dnes nabízejí změnu sídla firmy a korespondenční adresy, je více, ovšem ne všechny vám zajistí potřebný klid. Stává se, že službu zajišťuje firma, která nemovitost na dané adrese nevlastní, ale je tam pouze v nájmu. Z toho plynou nevyžádané potíže a místo spokojenosti byste si jen uškodili. Vždy si ohlídejte, zda je poskytovatel služby pro vás také vlastníkem dané nemovitosti.

Přejeme vám úspěchy v podnikání!