Jste finanční poradci? Potom jistě víte, že tato práce má své výhody, ale také úskalí. Do značné míry přitom záleží, jak tuto práci vykonáváte. Není totiž finanční poradce jako finanční poradce. Drtivá většina z vás pravděpodobně pracuje v klasické poradenské společnosti. Jakmile se však něco naučíte, pravděpodobně vás toto prostředí začne velmi svazovat a začnete uvažovat o změně. To je velmi dobrý první krok k tomu, abyste se stali samostatnými finančními poradci.

Musíte především sami chtít

Samostatná práce, ale vyžaduje určité osobnostní charakteristiky. Není to zkrátka jen tak a nehodí se úplně pro každého. Musíte být cílevědomí a musíte mít schopnost organizovat si jak svůj čas, tak v práci. V opačném případě se budete řídit do maléru. Pokud skutečně chcete samostatnost, doporučujeme brokerpool. Velmi důležitá je ale v tomto případě takzvaná vnitřní motivace. Musíte tedy sami chtít. Musíte sami chtít se osamostatnit. Vyžaduje to také značný díl osobní zodpovědnosti.

Vnitřní vs. vnější motivace

Zatímco v klasické poradenské společnosti je spousta motivujících faktorů, jedná se o takzvané faktory vnější. Je to vnější motivace, která z vás nikdy nedostane to nejlepší. Je to totiž pouze motivace, která vás do něčeho nutí. Nutí vás něco splnit, něco prodat. A to je v principu špatně, protože například ne za všech okolností musíte být s prodejem konkrétního produktu ztotožněni. V brokerpoolu však můžete:

  • Budovat si vlastní brand
  • Dělat vše tak, jak vy chcete
  • Posunout se v kariéře

Všechny body spolu velmi úzce souvisí. Budování vlastního brandu znamená, že už nebudete pracovat pro poradenskou firmu. Budete zde sami za sebe před svými klienty obhajovat produkty, kterým sami věříte. Zkrátka budete prodávat jen to, co opravdu sami chcete prodávat. To vše samozřejmě pro vás znamená značný kariérní posun a naprosto jiný, lepší, přístup k práci finančního poradce.