Už jste se někdy setkali s nečekanými výdaji? Zavrtět hlavou by teď mohl opravdu jen málokdo. Většina z nás totiž takovou nepříjemnou zkušenost má. Nečekané výdaje se zpravidla objeví v ten nejméně vhodný moment – například tehdy, kdy se vydáte z peněz na opravu auta nebo nákup nového vybavení do domácnosti. Jak si poradit se situací, která si žádá peníze nad rámec rozpočtu?

Dostali jste se do mínusu?

Zatímco někdo žije s vědomím, že se kdykoli může opřít o svůj finanční polštář, většina z nás zkrátka šetřit nedokáže. Může za to dnešní doba, kdy výdaje rostou raketovou rychlostí, zatímco příjmy stagnují – nebo rostou jen velmi pomaličku.

Snadno se pak můžete dostat s penězi do mínusu. Pokud se dostanete do situace, kdy budete muset za něco zaplatit, ale nebudete mít z čeho, pomoc nabídne půjčka na ruku.

Zažádat o peníze můžete kdykoli a odkudkoli

Nemáte-li naspořenou rezervu a nemůžete se obrátit na rodinu nebo přátele (či jen zkrátka nechcete od nikoho ze svých známých brát peníze), půjčka v nouzi vám pomůže. Výhodou je, že o ni může zažádat úplně každý, kdo se ocitne v potížích.

Může to být maminka na mateřské dovolené, která bude potřebovat zaplatit dětem školní výlet. Může jít o studenta, který bude potřebovat vybavit svůj úplně první byt. Může jít o drobného podnikatele, který zrovna musí zaplatit daně a nemá na to kde vzít.

Nikdo se neptá, na co peníze potřebujete

Nečekané výdaje mohou nepříjemně překvapit a o to více potrápit při snaze je vyřešit. Peníze můžete po schválení žádosti získat už do druhého dne a ušetřit si tak klidně i několik bezesných nocí. Nikdo se nebude ptát, na co peníze potřebujete a nebudete muset dokládat, na co jste je ve skutečnosti použili.

Můžete s nimi zaplatit opravu auta, nákup nového spotřebiče, dětský školní výlet nebo je využít na nedoplatek na daních. Je to jen na vás.