Hledáte investiční nástroj, který si poradí se stále rostoucí inflací? Pak investujte do firemních dluhopisů, které nabízí nadstandartní výnosy vložených peněz. Nejčastěji se úročení u korporátních dluhopisů pohybuje mezi 5-10 % ročně. Z tohoto hlediska představují investiční nástroj, který je schopen bojovat proti narůstající inflaci, která je v letošním roce obzvláště znatelná. A čemu byste měli věnovat pozornost před zahájením investice do dluhopisů?

Podnikatelský záměr firmy hraje zásadní roli

Jednotlivé firmy vydávají dluhopisy za účelem získat finanční prostředky pro svůj podnikatelský záměr. Z tohoto důvodu je před investicí do firemních dluhopisů potřeba věnovat hlavní pozornost především tomu, na co chce firma získané prostředky využít. Na základě této informace pak zhodnoťte, zda má takový záměr šanci na úspěch. Zajímat by vás měla reálnost projektu a konkurenceschopnost projektu na českém či zahraničním trhu.

Projděte si prospekt ČNB

Jako zdroj informací pro své rozhodnutí, zda je vhodné investovat do daných korporátních dluhopisů, využijte prospekt ČNB. V prospektu najdete všechny podstatné informace, které vám pomohou zhodnotit všechny klady a zápory. Mezi nejvýznamnější patří zejména informace o emisních podmínkách, údaje o společnosti a popis významných rizikových faktorů.

Investování do dluhopisů, které nedisponují prospektem ČNB – tzv. podlimitní emise, je lepší se vyhnout úplně, jelikož tyto dluhopisy jsou mnohdy značně rizikové. Samozřejmě je třeba si uvědomit, že ČNB v rámci schválení prospektu nepotvrzuje kvalitu dluhopisů. Posouzení kvality dluhopisu je pouze na investorovi.

Kam investovat?

Obecně se řadí mezi kvalitní dluhopisy ty, které jsou zaměřené na investování do nemovitostí. Mezi nejvýhodnější dluhopisy patří například korporátní dluhopisy PFC Invest, které nabízí úročení 8,8 %. Společnost PFC Invest získané peníze využívá pro financování projektů týkajících se nemovitostí. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 25 tisíc, od této částky tak můžete začít investovat.