Poslání pracovních portálů je jednoduché. Pomáhají lidem hledat práci podobně jako úřady, s tím rozdílem, že si lze práci najít prakticky sám. Stačí mít připojení k internetu a na webových stránkách prolistovat vše potřebné.

Zadejte si současně i kritéria, aby vám práce sedla přímo na míru. Můžete si vybrat v jakém okrese chcete pracovat, jakou pozici vykonávat, kolik hodin denně, jaký úvazek, atp. Tímto způsobem si lze přijít na své a vygenerovat i vaše vysněné povolání.

Každý portál se však liší pracovními nabídkami

Jsou pracovní portály, kde nejsou mazány zastaralé nabídky a vy tak zbytečně ztrácíte energii. Ani největší portál, neznamená vždy to nejlepší. U nabídky práce rozhoduje zaměření, kterému se věnujete a také frekvence aktualizací. Někde tak přichází nabídky každý den, jinde s tím je problém.

Pokud hledáte kvalitního rádce ohledně zaměstnání – portál Jobimi, vás v tomto ohledu nezklame. Je tu rychlé zveřejnění nabídek pro uchazeče a navíc si můžete zřídit svůj vlastní profil. Nechte si aktuální nabídky z dané lokality a oboru rovnou posílat na váš příslušný e-mail.

Díky tomu budete hned přesně vědět, jestli je pro vás nabídka vhodná či nikoliv. Některá práce se vám obecně totiž může zamlouvat, ale když zjistíte podrobnosti, rázem ztrácí punc jedinečnosti. Třeba poloviční úvazek – nemusí vás potom uživit. Chce to hledat opravdu důkladně, abyste u dané práce vydrželi.

Co dále?

Rozhodně vás bude také zajímat i platové ohodnocení, data zveřejnění, úroveň zkušeností a lokalita, např. práce České Budějovice. Výhodou je, že si práci jste schopni najít bez nutnosti placení. K plno nabídkám stačí jen přibalit životopis.

Nicméně chcete-li uspět, doporučujeme vám sepsat i krátký průvodní „dopis“. Motivační dopis vyjadřuje vaše postoje, hodnoty a jiná stanoviska. Plno lidí tak pozná, zda jste ideálními uchazeči nebo ne, již podle úrovně vašeho psaní a skutečného zájmu.

Na rozhraní pracovních portálů si můžete hledat práci podle sebe, své intuice a přání. Je jen na vás, jakou nabídku potom přijmete. Životopisů můžete odeslat i několik.