I když s vámi vaše auto prožilo hodně věcí a vy k němu máte citový vztah, kdy jste na něj šetřili dlouhou dobu a tím pádem si ho více vážíte. Přemýšlíte, kolik toho s vámi prožilo, kam všude vás zavezlo nebo kde vás naopak vypeklo. Možná je na čase poslat vozidlo zase dál, ale když má svá léta dávno za sebou, může být jednou z možností ekologická likvidace. Někdy prostě auto doslouží a musí se nechat zlikvidovat. I to však má svá pravidla, kterými je nutné se řídit. Kde se takhle postupuje a co všechno je k tomu potřeba? Možná vám pomůžeme a zkrátíme tak čas, který likvidaci budete muset věnovat.

O co jde?

Ekologická likvidace se řídí zákonem o odpadech a ovlivňuje jej více faktorů. Autovraky, které necháváte zlikvidovat, tak musíte dodržet postupy ochrany životního prostředí. Jde o vozidlo, které je plné kapalin a to nejde jen tak odstavit na parkoviště nebo jinam. Využijte pro likvidaci správné centrum, které má akreditaci pro likvidaci. Dodržují se předem stanovené postupy, které nemůžete obejít. Například skelety a kovové části zase končí v hutích, kde budou využité při výrobě železa. Odhlášení a likvidace vozidla má své postupy, které musíte dodržovat. Dokonce k tomu potřebujete spoustu papírů.

Když potřebujete pomoc

Nevíte si rady, jak nechat vozidlo zlikvidovat? Pak se obraťte na odborníky, kteří vám umí pomoci se vším, co k tomu patří. Jedině tak se vám uvolní ruce a budete minimálně vědět, co vše je potřeba k likvidaci, jaké papíry potřebujete, kam se musíte vydat. Výrazně si tak ušetříte práci, když budete připraveni a víte, co přijde dál. Ekologická likvidace vozidel zdarma praha vám se vším umí pomoci. Stačí se jen kouknout a máte po starostech.