Když je něco vaše, je to zkrátka vaše. V mnoha ohledech na spoustu věcí šetříte, dům si pořizujete na hypotéku, šetříte na novou a lepší televizi, na kvalitní blue-ray a podobně. A ve chvíli, kdy se k vám „pozvou na nečekanou návštěvu“ zloději a vybílí vám dům, je to k vzteku. Jde to nějakým způsobem vyřešit? Možná se nějak dopředu připravit na možný útok?

Chrání před zloději

Jednoduchá malá krabička, na které není vůbec vidět, co všechno může udělat a jak vlastně může pomoci vám i vašemu majetku. Kromě klasických bezpečnostních prvků jako správné zámky a pořádné dveře si lidé mohou pořídit jednoduché fotopasti. Na první pohled vypadají opravdu obyčejně, spíše jen na monitoring zvěře, ke kterému byly původně určeny, ale umí nejen to! Dnes už vám mohou pomoci chránit váš majetek a ve chvíli, kdy se k vám někdo dobývá, jej odhalí.

Fungují bez nutnosti elektřiny, jednoduše je nainstalujete na místo, které potřebujete. Kromě jiného jsou svými barvami takřka neviditelné, stačí, když ji hezky zakamuflujete, nikdo ji neuvidí. Monitorují okolí a reagují na tepelný pohyb, tedy nebudou fotit ve chvíli, kdy se pohne okolo list, ale když zaznamenají skutečný pohyb. Vyfotí dotyčného a snímek buďto pošlou jako MMS, e-mail nebo uloží na SD kartu. Důkaz je tedy hotov.

Co však v noci nebo za šera? Fotopast pomáhá chránit majetek za každé situace, tedy i za šera nebo za tmy. Disponuje takřka neviditelným přísvitem a neviditelným bleskem, díky kterému jsou snímky viditelné i v noci. S těmito pomocníky budete moci chránit svůj dům, chatu, chalupu, zahrádku i další jiné prostory, a jestliže dojde k „nevítané návštěvě“ zlodějů, budete díky fotopastem přesně vědět, kdo se k vám dobýval, a podniknete rázné a patřičné kroky. Je to přece váš majetek!