Není tomu tak dávno, kdy úřady práce měli rekordní počet uchazečů o zaměstnání a mnoho lidí práci takovou, jaká přišla a nepřemýšleli nad tím, zda jim vyhovuje nebo zda se jim tam líbí. Naštěstí je tato doba pryč a situace se zcela otočila. Je nedostatek zaměstnanců, zaměstnavatelé se předhání ve finančním hodnocení i v nabízení různých benefitů. Přesto mnoho lidí zůstává v zaměstnáních, kde nejsou adekvátně ohodnoceni, nelíbí se jim tam, práce je vysává, frustruje a to vše se odráží i v jejich soukromém v životě. Patříte mezi ně? Zahoďte obavy a změňte svůj profesní život k lepšímu.

Jak efektivně sehnat skvělé zaměstnání?

Nejefektivnějším způsobem, jak sehnat práci, která přesně odpovídá vašim požadavkům je s použitím pracovního portálu, jakým je hitprace.cz. Snadno ve filtru zvolíte kraj, ve kterém žijete a chcete pracovat, typ úvazku – brigádu, hlavní pracovní poměr či dohodu provedení práce, výši požadovaného vzdělání. Po té vám zůstane pouze nabídka volných míst, která odpovídá vašim zadaným kritériím.

Pečlivě vybírejte nejlepší nabídky pro vás. Když vás zaujme nabídka na kterou si myslíte, že nestačíte, ale líbila by se vám, nebojte se to zkusit. Už jen pro ten pocit, že jste něco udělali pro sebe. Na vybrané pracovní nabídky zašlete svůj životopis a pozvánky k osobním pohovorům jistě na sebe nenechají dlouho čekat.

Zkontrolujte údaje na životopise

Sepište svůj životopis. Pokud si nevíte rady, na internetu naleznete mnoho předloh ke stažení. Důkladně zkontrolujte údaje uvedené na svém životopise. Zejména telefonní číslo a emailovou adresu. Personalisté zejména větších firem upřednostňují spíše CV životopisy. Pokud máte přednosti o kterých by měl potencionální zaměstnavatel vědět, využijte k tomu motivační dopis ve kterém uveďte, proč budete zrovna vy pro firmu přínosem.