Rozhodli jste se rozšířit své podnikání a stávající stroje na vaši výrobu již nestačí? Potřebujete stroje vaší výrobní hale vyměnit za modernější, ale ty staré jsou stále ještě plně funkční a mohli by někomu posloužit? Ovšem, kde takové stroje prodat rychle a současně za ně utržit, co nejvyšší cenu, není jednoduché vymyslet.

Kde použité stroje prodat?

Kde své použité stroje prodat, přemýšlí mnoho podnikatelů a prodejců. Jednou z možností je využití známýh inzertních serverů, které sice mají vysokou návštěvnost, ovšem pravděpodobnost, že by tam šli shánět například dřevoobráběcí nebo kosmetické stroje, je velice malá.

Kromě využití inzertních serverů, se můžete zkusit poptat mezi obchodními partnery nebo lidmi, kteří se pohybují ve stejném nebo podobném odvětví jako vy. Můžete mít štěstí a někdo z oboru bude otevírat novou pobočku a váš použitý stroj se mu bude hodit. Určitá šance, že se to stane tu je, ovšem moc na ni nespoléhejte zejména, pokud podnikáte ve velmi specifickém oboru.

Nejspolehlivějším a nejefektivnějším způsobem, jak použité stroje prodat je zveřejnění inzerátu na webových stránkách exapro.cz. Společnost Exapro na svých webových stránkách spojuje kupující a prodávající použitých strojů ze všech odvětví na která se vzpomenete. Na stránkách můžete nejen prodávat, ale také nakupovat balicí stroje, farmaceutické stroje, tvářecí stroje, stroje na gumu a kaučuk a mnoho dalších.

Jak prodej použitého stroje funguje?

Princip prodeje použitého stroje není nijak složitý. V jednoduchém formuláři vyplníte veškeré podrobnosti o vašem prodávaném stroji a odešlete. Zástupce společnosti Exapro pro vás vyhledá nejvhodnější kupujícího, který má u nich uloženou poptávku. Celý obchod zajistí a vy se nemusíte o nic starat. Po celou dobu obchodu je s vámi ve spojení.

Exapro funguje také obráceně. Pokud sháníte funkční použitý stroj, zadejte svou poptávku a brzy se dočkáte několika nabídek.